Met hun roze poten en verenkleed doen flamingo’s exotisch aan. Ze worden geassocieerd met de zon, zee, hagelwitte stranden en palmbomen, maar waarom verblijven ze dan ook maandenlang aan de oevers van de Grevelingen? In ‘Nebula on tour’ op vrijdagavond 21 maart in Filmtheater fiZi in Zierikzee vertelt en toont auteur/filmmaker Ronald Faber daar alles over, op deze eerste dag van de lente.
De groep flamingo’s biedt inmiddels een bekende aanblik aan de rand van de Grevelingen. Wat veel mensen niet weten is waar de flamingo’s verblijven als ze niet in de Grevelingen staan en wat ze dan gaan doen. Om dit mysterie te ontrafelen maakte Faber de film én het boek: NEBULA – het verhaal van de wilde flamingo’s in Nederland. In de film volgt hij de groep roze vogels naar hun broedgebied, het Zwillbrocker Venn in Duitsland, het meest noordelijk gelegen van flamingo’s ter wereld. In het boek wordt het verhaal aangevuld met een uitleg over het productieproces van een natuurfilm.
‘Nebula on tour’ met inleiding, filmvertoning en de mogelijkheid tot vragen stellen na afloop. Vrijdag 21 maart – 20.00 uur – Filmtheater fiZi.